Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Navštivte také:

 1. Úvod
 2. Pokyny pro použití šperků s PVD/IP zlacením
Pokyny pro použití šperků s PVD/IP zlacením

Šperk je barven (zlacen) metodou PVD – Physical Vapor Deposition – této technologie se začalo široce využívat k nanesení vrstvy vysoce odolné proti odření, barevně stálé, s odolností proti korozi a UV stálé. I když se jedná o unikátní a nepřekonanou technologii, stále jde o povrchovou úpravu a lze předpokládat, zejména ve více exponovaném místě šperku, že po nějaké době dojde k prodření na základní materiál. Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií.

Doporučení, jak se zlacenými (barevnými) šperky nakládat, aby Vám vydržely co nejdéle?

 • Životnost pozlacení zkracují nejrůznější parfémy, líčidla, laky na vlasy, tedy obecně kosmetika. Chemické látky, kterou jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu šperku. Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit šperky. Naopak při návratu domů je vhodné odkládat šperky jako první.
 • Také spaní, sportování nebo fyzická námaha mohou šperk mechanicky nebo povrchově poškodit.
 • Změna vzhledu nebo narušení pozlaceného povrchu jednotlivých součástek může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob používajících léky.
 • Nejlépe je po příchodu ze zaměstnání uložit šperky do šperkovnice, kde budou chráněny proti všem vlivům světla, vlhkosti a podobně.
 • Zlacené šperky nepatří do vody, je proto žádoucí je před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Na místech s výskytem síry, hlavně v lázních či u minerálních pramenů, šperky rovněž nepoužívejte. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje šperky znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce. Zejména dlouhodobé vystavování přímému slunečnímu světlu (opalování) šperku neprospívá.

Obecné informace:

 • Zákonná záruční lhůta činí 24 měsíců od data převzetí zboží kupujícím.
 • Záruka se vztahuje na vady výrobní či vady materiálu.
 • Záruka se nevztahuje na poškození způsobená nevhodným a neopatrným zacházením, např. nerespektováním výše uvedených doporučení, která mohou vést k mechanickému poškození šperku nebo k jinému druhu poškození např. chemickému.
 • Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení z důvodu používání šperku, tedy především na jeho povrchové opotřebení, odření pozlacení apod.