Vážený zákazníku, rytiny na šperky a doplňky momentálně vyhotovíme za cca 4-6 dnů, vzhledem k vzrůstajícímu počtu objednávek. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se nejen gravírování na tel. 602 626 631. Děkujeme za pochopení a přejeme fajn nakupování.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.10.2022
Jak měřit velikost prstu
Nevíte si rady s velikostí prstenu? Pokud nemáte při ruce trn na měření velikosti prstenů, plastové měrné kroužky nebo plastový měřič obvodu prstu, z... číst celé
04.02.2023
Rozdíl mezi krystalem a zirkonem
Kubický zirkon, označovaný jako CZ (Cubic Zirconia), je oblíbená náhrada za diamant, vyrábí se z oxidu zirkoničitého. Pro oko laijka je od diamantu té... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Navštivte také:

 1. Úvod
 2. Pokyny pro použití šperků s PVD/IP zlacením
Pokyny pro použití šperků s PVD/IP zlacením

Šperk je barven (zlacen) metodou PVD – Physical Vapor Deposition – této technologie se začalo široce využívat k nanesení vrstvy vysoce odolné proti odření, barevně stálé, s odolností proti korozi a UV stálé. I když se jedná o unikátní a nepřekonanou technologii, stále jde o povrchovou úpravu a lze předpokládat, zejména ve více exponovaném místě šperku, že po nějaké době dojde k prodření na základní materiál. Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií.

Doporučení, jak se zlacenými (barevnými) šperky nakládat, aby Vám vydržely co nejdéle?

 • Životnost pozlacení zkracují nejrůznější parfémy, líčidla, laky na vlasy, tedy obecně kosmetika. Chemické látky, kterou jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu šperku. Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit šperky. Naopak při návratu domů je vhodné odkládat šperky jako první.
 • Také spaní, sportování nebo fyzická námaha mohou šperk mechanicky nebo povrchově poškodit.
 • Změna vzhledu nebo narušení pozlaceného povrchu jednotlivých součástek může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob používajících léky.
 • Nejlépe je po příchodu ze zaměstnání uložit šperky do šperkovnice, kde budou chráněny proti všem vlivům světla, vlhkosti a podobně.
 • Zlacené šperky nepatří do vody, je proto žádoucí je před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Na místech s výskytem síry, hlavně v lázních či u minerálních pramenů, šperky rovněž nepoužívejte. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje šperky znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce. Zejména dlouhodobé vystavování přímému slunečnímu světlu (opalování) šperku neprospívá.

Obecné informace:

 • Zákonná záruční lhůta činí 24 měsíců od data převzetí zboží kupujícím.
 • Záruka se vztahuje na vady výrobní či vady materiálu.
 • Záruka se nevztahuje na poškození způsobená nevhodným a neopatrným zacházením, např. nerespektováním výše uvedených doporučení, která mohou vést k mechanickému poškození šperku nebo k jinému druhu poškození např. chemickému.
 • Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení z důvodu používání šperku, tedy především na jeho povrchové opotřebení, odření pozlacení apod.