Vážený zákazníku, rytiny na šperky a doplňky momentálně vyhotovíme za cca 4-6 dnů, vzhledem k vzrůstajícímu počtu objednávek. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se nejen gravírování na tel. 602 626 631. Děkujeme za pochopení a přejeme fajn nakupování.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.10.2022
Jak měřit velikost prstu
Nevíte si rady s velikostí prstenu? Pokud nemáte při ruce trn na měření velikosti prstenů, plastové měrné kroužky nebo plastový měřič obvodu prstu, z... číst celé
04.02.2023
Rozdíl mezi krystalem a zirkonem
Kubický zirkon, označovaný jako CZ (Cubic Zirconia), je oblíbená náhrada za diamant, vyrábí se z oxidu zirkoničitého. Pro oko laijka je od diamantu té... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Navštivte také:

Jsme registrovaní u puncovního úřadu, IČ 04881117: Seznam registrovaných

Puncovní úřad
Kozí 4, 110 00 Praha 1 
www.puncovniurad.cz

 

Punc je značka, kterou na předmět vyrazí Puncovní úřad. Identifikační značky jsou součástí předepsaného značení šperků v ČR. Pomáhají najít autora nebo zdroj výrobku. Vyražení těchto značek na zboží si zajišťuje výrobce (nebo dovozce) sám.

 

Stříbrné šperky

Stříbrné zboží, které přesahuje zákonem stanovenou váhu 3g, je označeno identifikační značkou dovozce nebo českého výrobce, má ryzostní značku 925/1000 a je registrováno Puncovním úřadem. Puncovní úřad označí šperk puncovní značkou, která zaručuje jeho ryzost a pravost.

 

Zlaté šperky

Zlaté zboží, které přesahuje zákonem stanovenou váhu 0,5g, je označeno identifikační značkou dovozce a ryzostní značkou 585/1000 a je registrováno Puncovním úřadem. Ten zkontroluje jakost a pravost zlatého šperku a označí ho státní puncovní značkou, která zaručuje jeho ryzost.

 

Toto jsou puncovní značky pro zlaté, stříbrné a platinové zboží

puncovní značky